Rekonstrukce No.7 – Jak postupujeme

Krásný sobotní večer,
někde možná upršený, u nás se naštěstí počasí trochu umoudřilo a přestalo konečně pršet, takže jsme nakonec přece jen na chvíli vyrazili na Znojemské historické vinobraní. Tyhle teplotní výkyvy mi ale daly zabrat. Jako vždy jsem to odnesla pořádnou rýmou…a do toho se navíc znovu ozvaly obě dolní osmičky – paráda. Jak jste si asi všimli, poslední článek přibyl před týdnem. Ta trocha zanedbávání je způsobená tím, že finišujeme s rekonstrukcí našeho domečku :) Za poslední týden se konečně pohla spousta věcí a doufám, že během příštího týdne dotáhneme vše před cílovou pásku. Do cíle pak už budou zbývat jen takové „drobnosti“. Podívat jste se mohli do naší nové ložnice a do obýváku. Brzy vám ukážu i pracovnu a kuchyň, které jsou už také hotové.

rekonstrukce_Fotor no7

 

 

PicMonkey Collage c

Momentálně finišujeme se záchodem, koupelnou a chodbou, které daly snad nejvíc práce a potřebovali nejvíc stavebních úprav. Dá se říct, že jsou kompletně předělané. Na WC bylo nutné odstranit staré obklady, záchod i vestavěnou skříň nad záchodem. A především celý prostor srovnat, protože utíkal do lichoběžníku. Zazdíval se nový závěsný modul a obkládalo se. Těď už zbývá jen posledních pár obkladů, omítka na strop a spárování. Dál už budou následovat jen detaily na doladění. Téměř hotový ho můžete vidět na pohledu směrem z chodby :)

PicMonkey Collage d

PicMonkey Collage e

PicMonkey Collage f

Koupelna je kompletně přestavěná, je hodně maličká, ale vešla se do ní klasická vana, umyvadlo i pračka, sama nechápu, jak se to tam mohlo vejít. Změnili jsme dispozici a v koupelně bude pouze velký sprchový kout a zapuštěné umyvadlo. Mimo srovnávání zdí novou příčkou, stavění příčky na sprchový kout a pultu na umyvadlo, došlo taky na výměnu okna. Teď je koupelna ve fázi obkládání a už se nemůžu dočkat, až bude hotová.

PicMonkey Collage a

PicMonkey Collage b

Chodba byla další pekelná místnost, bylo nutné odstranit dřevěnou stěnu která předělovala prostor a zbytečně ho tak zmenšovala. Zdi také potřebovaly dost oprav, o stropu nemluvě, ten jsem musela celý oškrábat a spolu se zdmi přestěrkovat a přebrousit. Prachu jsem nadýchaná nad několikaroční limit :D V týdnu jsem pak celou chodbu vymalovala a dnes pokládáme dlažbu. Vzhledem k tomu, že už tu bydlíme a chodba propojuje všechny místnosti, musí se pokládat na dvakrát. Takže z chodby je teď menší překážková dráha :D

Po těchto místnostech ještě bude zbývat schodiště s vysokými stropy (takže malování bude pěkný oříšek), a dřevěnou stěnou, kterou plánuju zrenovovat. Pračka, která se už do koupelny nevešla bude spolu s kotlem na balkoně do dvora, který se ještě musí zazdít. Vznikne tak prosvětlená lodžie s velkými okny. Všechny místnosti vám samozřejmě ukážu ve článcích před a po :)

Co říkáte na postupně proměny?
Byla to fuška, ale myslím, že výsledky za to stojí.
Pustili byste se do něčeho takového? 

Díky za vaše komentáře :)
! signatura

6 thoughts on “Rekonstrukce No.7 – Jak postupujeme

    1. No mě se zdá, že už na tom pracujeme hrozně dlouho, ale když si to tak vezmu, jsou to vlastně jen dva měsíce práce :) Sama se už hrozně těším, až bude hotovo a nebude se neustále roznášet prach po všech místnostech :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *