Bílý domácí chleba

Chleba,

asi to nejobyčejnější jídlo, které si můžete dát. V obchodě ho koupíte v x různých druzích – tmavý, světlý, celozrný, vícezrný, žitný, bramborový, škvarkový atd. atd. V některých takových případech se jeho cena taky pěkně vyhoupne. A není nic jednoduššího než si chleba upéct doma a dát si do něj to, co máte rádi. Podle některých receptů to vypadá, že na upečení chleba potřebujete pomalu vysokou školu, ale je to opravdu jednoduchá věc a já vám dneska napíšu, jak na to. Hlavně se toho nebojte a prostě to zkuste :)

IMG_0118_Fotor

Na 750g bochník budete potřebovat:

  • 500g hladké mouky
  • 1 lžička soli
  • 1 lžička celého kmínu
  • 1/2 lžičky drceného kmínu
  • 300 ml vlažného mléka nebo vody
  • 1 lžička cukru
  • kostka kvasnic

Mouku se solí a kmínem promícháme. Připravíme si kvásek – mléko ohřejeme na teplotu těla (když do mléka strčíte prst, nemělo by ani pálit, ani být studené) a přidáme lžičku cukru, rozdrobíme kostku kvasnic a přidáme větší špetku mouky. Mésto mléka můžete dát i vodu, chleba bude chutnat pořád stejně dobře. Kvásek necháme cca 10 minut stát, aby vzešel. Vzešlý kvásek vlijeme do mouky a začneme ručně míchat. Těsto je nutné dobře propracovat a tak hněteme a hněteme, dokud není krásně vláčné. Pokud se lepí, můžete přidat trochu mouky, zpracujte bochánek a dejte ho zpět do mísy, zaprašte moukou a nechte pod utěrkou asi hodinu kynout. Po hodině znovu prohněteme, vytvoříme bochánek nebo šišku a dáme na plech vyložený pečícím papírem. Znovu přikryjeme utěrkou a necháme znovu hodinku nebo i déle kynout. Troubu předehřejeme na 180-200 stupňů a před vložením do trouby potřeme bochník smetanou. Pečeme nejméně hodinu, každá trouba ale peče jinak. Že je chleba hotový poznáte tak, že když na něj zaklepete, zní dutě a kůrka je zlatá. Po vytažení z trouby chleba sundejte z plechu na mřížku a nechte vychladnout.

DSC_1264_Fotor

DSC_1265_Fotor

DSC_1266_Fotor

DSC_1267_Fotor

DSC_1268_Fotor

Musím říct, že hleba jsem upekla odpoledne, načli jsme ho k večeru po procházce a do druhého dne zbyla jen patka. Byl prostě výborný a myslím, že kupovat chleba už budeme jen výjimečně. Určitě ho zkuste a nebojte se toho, nebudete litovat :)

Zkoušeli jste už péct chleba nebo máte dokonce nějaký osvědčený recept? Budu ráda, když se o něj se mnou podělíte :)

! signatura

4 thoughts on “Bílý domácí chleba

    1. Z chlebové jsem ho ještě nezkoušela, ale už ji mám koupenou a chystám se na to, ale tak v poměru 1:2 ve prospěch klasické hladké :) A díky moc za odkaz na recept…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *