Jak nakupovat v sekáči? | Pár tipů pro ty, kteří neví, jak na to…

Hezký páteční večer,

včera bylo 21. května a mě nějak uniklo, že mám svátek. Stejně jako mi uniklo to, že minulé úterý oslavil blog už své druhé narozeniny. Ale moc mě potěšilo, že na facebookové stránce blogu jsme konečně překročili hranici 100 :) Děkuji Vám :)

Středu a čtvrtek jsem strávila na brigádě, která mě ale opravdu bavila. Jednalo se o výprodej oblečení ze secondhandu/outletu, který byl bohužel kvůli nevalnému zájmu po necelém roce nucen zavřít. Musím říct, že to vcelku nechápu – krásné věci, krásné ceny a stejně se neuživí. Oproti tomu jiné sekáče/hrabárny, kde se oblečení válí v koších ve velké hromadě a nevalně „voní“ už ode dveří – ty se uživí. Ale o tom jsem dnes psát nechtěla. Překvapilo mě, že spousta lidí, kteří sekáč navštíví, vlastně ani neví, jak v něm nakupovat.

Několik příkladů za všechny:

– mají zcela jasnou představu, pro co jdou (hledám malé černé s délkou pod kolena a šifonovými rukávy)

– ode dveří se rozhlédnou po místnosti, na otázku, zda jim můžete pomoci, odvětí, že se jen kouknou a vzápětí odcházejí

– s velikostí 44+ si vyberou tepláky velikosti 36 a jsou rozhořčeni, když zjistí, že je nemáme ve více velikostech

Proč ráda nakupuju v sekáčích?

Nemám ráda klasické obchody s konfekcí, kde je vše na jednom stojanu stejné, jen v různých velikostech nebo různých barvách. Mnohdy nevalné kvality a často velmi předražené. Nevím, možná jsem jediná, komu přijde dát 400,- za tričko, 900,- za svetr nebo 2000,- za kabát moc. Na sekáčích se mi líbí to, že nikdy nevím, s čím odejdu. Každá věc je jedinečná a v 99% případů není druhá stejná a nepotkáte tak 10 dalších lidí v tom samém. Navíc mnohdy narazíte na úžasné, originální a často i prestižní značky za nepatrný zlomek ceny.

Jak já nakupuju v sekáči?

 • naplánuju si den, kdy si udělám čas a obejdu oblíbené sekáče (důležité je, abyste měli dostatek času, nakupování v sekáči je totiž tak trochu běh na dlouhou trať, co se času týká)
 • bez hotovosti do sekáče ne …kartu berou opravdu jen výjimečně
 • obleču si něco, co si snadno svleču, případně natáhnu věci i na to (v létě to jistí šaty, když je chladněji tak legíny nebo džíny, tílko nebo košile) a pokud možno lehce zouvatelné boty (ano, šněrovat se několikrát v kabince s converskama je vážně TOP :D)
 • nedávám si žádný jasný cíl, co si chci koupit, stanovím si pouze finanční limit a někdy ani to ne
 • neztrácím čas v hrabárnách a v sekáči, kde cítím zatuchlinu už mezi dveřmi, se opravdu jen otočím na podpatku
 • navštěvuji jen takové sekáče, kde jsou věci na ramínkách na štendrech a vše vypadá relativně čistě
 • při prohlížení věcí nepřeskakuju (berte to ramínko po ramínku – jen tak budete vědět, že jste tam nenechali viset nějaký poklad)
 • pokud se mi něco opravdu líbí + mi to skvěle sedí + je to za super cenu + vím, že to unosím, neváhám (a to ani když je léto a jedná se o zimní kabát)
 • zkouším vše, nikdy věc nekoupím bez zkoušení a neradím to ani vám (někdy i to, co vypadá na ramínku skvěle, se vám pak nemusí líbit)
 • pokud se mi věc líbí a sedí mi, nenechám se odradit rozbitým zipem, upadeným knoflíkem nebo rozpáraným švem (vše jde celkem snadno a levně opravit)
 • kupujte jen to, o čem jste přesvědčení, že to unosíte – nekupujte si nic co vám nesedí nebo je vám těsné (výjimku dělám jen u větších košil, které jdou velmi snadno zabrat, takže pokud se mi líbí střih a materiál neváhám ani když je mi košile větší než by měla)
 • nekupujte věci flekaté, žmolkaté, seprané
 • já se orientuji takto: u košil, svetrů, triček atd. podle límečku, podpaží, lemu rukávů, často pak podle spodku nebo boků, které bývají ošoupané od kabelek, u kalhot pak podle rozkroku
 • nezáleží jakou máte velikost – v sekáčích najdete věci od velikostí 34 až po 44 a více

V sekáčích nakupuji hrozně ráda a často, baví mě to a když si kolikrát vezmu, kolik člověk ušetří a jak originální kousky někdy najde, je to radost. Ušetříte, můžete toho nakoupit více a častěji tak svůj šatník obměňovat. V sekáči už jsem snad sehnala všechno kromě bot – od šatů přes saka, kabáty, trička, košile, džíny až po různé svetříky.

DSC_0010

DSC_0701.JPG

p.png

Co vy a sekáče? Umíte v nich nakupovat? Jakými pravidly se řídíte a co jste si tam nejhezčího koupili?

! signatura

5 thoughts on “Jak nakupovat v sekáči? | Pár tipů pro ty, kteří neví, jak na to…

 1. Také ráda nakupuji v sekáči. Někdy se mi podaří najít opravdu pěkné kousky. A to mám velikost 46 – 48.
  Dceři, které je necelých 6 let tam vyberu také něco pěkného. :-)
  Přeji pěkné nakupování. :)

 2. Pěkný článek Moni, souhlas se všemi body. Sekáče jsou moje láska už asi dva roky, předtím jsem je moc neznala, ale jak jsem poznala, už nemůžu jinak ;))

 3. Svatá pravda, já už si nic v klasickém obchodě nekoupila ani nepamatuji. Také dávám přednost „výběrovým“, ale zrovna včera byla v místní velké „hrabárně“ (Hradec Králové) akce 10,-/ks a našla jsem tam luxusní kusy – mimo jiné nepromokavá nová yacht bunda s rozbitým zipem, Lacoste bunda, kabátek, nové tričko ROXY. Akce trvá ještě 4 dny a už teď se bojím, co všechno tam ještě objevím :-) Jen musí být člověk trpělivý a mít dostatek času.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *