Advent se blíží…

…a k němu u nás neodmyslitelně patří také vánoční výzdoba. Letos už mám veškerou výzdobu kromě pár drobností hotovou. Ještě mi chybí girlanda na balkon a nějaké DIY dekorace, ale jinak mám asi vše nachystané. Nejprve jsem se vrhla do věnců.

Věnec na vrata jsem jen převlékla z pozdimního kabátku do zimního. Věnec z březového proutí jsem dělala už na podzim, přidala jsem pár větviček zeravu a borovice, jeřebiny z podzimního věnce, skořápky ořechů, lýkovou mašli a sovičku z KIKu za 25,-

a

h

Na motání adventního věnce se každý rok těším asi nejvíc. Letos jsem ale s nákupem svíček dost otálela a  tak na mě při poslední návštěvě KIKu zbyly jen buď maličké svíčky, které jsem ale nechtěla, a nebo ty co se mi zdály akorát, jen už měly poslední 3 hnědé. A tak jsem udělala kompromis, který se mi nakonec hodně zalíbil, dvě krémové, dvě hnědé. Krémové svíčky jsem doladila do oranžovo-zlato-hněda a hnědé do bílo-zlato-hněda, to všechno s kapkou mé milované měděné. Použila jsem větvičky dougasek, textilní vánoční hvězdy, bílé drátkované hvězdičky, skořápky ořechů, dekorační skořici a pozlacené šišky.

ck

j

Tenhle článek jsem původně chtěla přidat už včera, ale nakonec jsem se rozhodla, že ho přidám i s dekorací, kterou jsem pánovala na schodiště. Včera jsme se pustily s babičkou a mamkou do pečení vizovického pečiva – těsto: půl litru hladké mouky (já dala část žitné), dvě deci vody – zpracujeme hladké těsto, tvarujeme a necháme vytvarované motivy alespoň hodinu zaschnout, poté potřeme rozšlehaným vejcem a pečeme pomale nejdřív na 50 stupňů a každou hodinu zvyšujeme teplotu o 10 stupňů, až na 100 stupňů do požadované barvy. Spolu s ořechovými skořápkami a šiškami jsem je zavěsila na girlandu z větviček eravu, brovice, douglasek a smrku.

f e g

Z loňského roku jsem použila závěsné řetězy na garnýže a také závěsné koule, ty loni visely na chodbě, letos nám zdobí kout v obýváku. Do kuchyně nám taky přibyl obří kaktus, který se mi ani nechtěl vejít do IKEÁckého květináče. Kousek hliněného květináče koukal ven, a tak jsem si pomohla krajkou.

d b i

Snad jsem vás trochu inspirovala, na dekorování je pořád času dost, kromě adventního věnce postupně přidávám prakticky celý advent. A co vaše dekorace…pochlubte se mi a inspirujte mě, klidně do zpráv na facebooku nebo i na mail. Jsem moc zvědavá :)

! signatura

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *